A tréning célja:
Átfogó és gyakorlatias ismeretek nyújtása a termelésről, valamint a termelési folyamatokról és rendszerekről, valamint a működtetésük során jelentkező feladatokról és azok gyakorlati lebonyolításáról mind operatív, mind tervezési szinten. A tréning résztvevői a helyszínen megoldott gyakorlatok segítségével szereznek közvetlen tapasztalatot a termelésben előforduló alapvető számítási feladatok vonatkozásában.
Témája:
A tréning során az alapokról indulva ismerkedünk meg a termelés fogalmával és annak elhelyezkedésével a vállalati funkciókon belül. Áttekintésre kerülnek a különböző termelési rendszerek és sajátosságaik, valamint a termelésben alkalmazott anyagmozgató eszközök és rendszerek. A termelés alapjain túl megismerkedünk a termelésben előforduló alapvető számításokkal, amelyek a termelés tervezéséhez nyújtanak kereteket és információkat, nélkülük a termelés tervezése nem tud szabatosan megvalósulni. A termeléstervezés funkciói és kapcsolódási pontjai is áttekintésre kerülnek a logisztikai kihívások vonatkozásában.
Kiknek ajánljuk:
Olyan termelési, raktározási, logisztikai, gazdálkodási szakembereknek, akik vállalatuknál a számszerű adatokon és méréseken alapuló folyamatfejlesztéssel kívánják a termelési és logisztikai folyamatok hatékonyság növelését támogatni, szabatos módszerek segítségével.
A tréning ideje és időtartama: 2022. (2 nap) |
Helyszín: 1066 Budapest, Teréz krt. 38. |
A tréning szakmai vezetője: | Fésüs Norbert (ellátási lánc szakértő, üzletfejlesztési tanácsadó, az OPEX Project alapítója) |
Részvételi díj: | 165.000 HUF + ÁFA | Kedvezményes részvételi díj: | 130.000 HUF + ÁFA (Korai befizetés esetén) |
1. nap
- A termelési logisztika elhelyezkedése a vállalati logisztikai folyamatokban, a belső ellátási lánc fogalma.
- Termelési rendszerek csoportosítása, jellemzőik. Hagyományos és integrált rugalmas termelési rendszerek. A termelés tömegszerűsége.
- A termeléssel kapcsolatos anyagmozgatási feladatok, az anyagmozgató rendszerek főbb típusai működés szempontjából. Az anyagmozgató rendszerek teljesítőképessége.
- A különböző gyártási stratégiák fogalma a termelési logisztika, mint alapanyagellátás tükrében. A döntést befolyásoló tényezők.
2. nap
- A termelésben értelmezett idő- és teljesítménynormák mérése és meghatározásának szabatos módszerei. Az időnorma egy tipikus szerkezete.
- A termelési időalapok és a termelési kapacitás és kihasználásának meghatározása. A termelésben értelmezett nyílt tartalékok, az intenzív és extenzív tartalékok termelésbe vonásának lehetősége.
- Termeléstervezési alapok, és a termeléstervezés feladatai és kapcsolódása a vállalati tervezési feladatokkal.
- A BOM lista, a gazdaságos gyártási tételnagyság, valamint biztonsági készlet meghatározása.